Diş Etinde Sivilce Oluşması ve Tedavi Yöntemleri

Diş Etinde Sivilce diş eti sivilce patlaması diş etinde sivilce bitkisel tedavi diş etinde sivilce var diş etinde beyaz kabarcık nedir diş etinde beyaz şişlik diş eti iltihabı diş eti iltihabı sivilce yapar mı diş eti kanseri

Diş Etinde Sivilce Oluşması ve Tedavi Yöntemleri

Diş Etinde Sivilce Oluşması … Diş eti sivilceleri, diş eti dokusunda veya çene kemiğinde apse oluşumuna bağlı olarak oluşan, beyaz kabarcık ya da renksiz şişlik olarak kendini gösterir. Bu gibi sorunlar oldukça basit kolayca tedavi edilen, önüne geçilebilen ufak sorunlardır. Diş etlerinin özellikle üst damak kısmında sıklıkla görülen bu sivilcelenmelerin birçok sebebi olabilir.

Diş Etinde Sivilce diş eti sivilce patlaması diş etinde sivilce bitkisel tedavi diş etinde sivilce var diş etinde beyaz kabarcık nedir diş etinde beyaz şişlik diş eti iltihabı diş eti iltihabı sivilce yapar mı diş eti kanseri
Diş Etinde Sivilce
 • Apse
  Diş apsesi, diş kökünde oluşur ve diş eti çekilmesi nedeniyle daha ciddi bir durum alarak, diş eti bölgesinde de meydana gelebilir. İçi dolu iltihap olan bu apselerin, uygun görülen antibiyotik tedavisi ile diş etinde bulunan enfeksiyonu kurutmak ve kabarcıklardan kurtulmak mümkündür.
 • Diş Etinde
  Oluşan enfeksiyonlu apseler, ağrılı olduğu için zararsız ve acısız basit sivilceler halinde olabilir. Dişler de oluşan apseler, kanal tedavisi ile de tedavi edilebilir.
 • Kanal Tedavi Sonrası Diş Eti Kabarması
  Kanal tedavileri genellikle başarılı olsa bile iyileşme sürecinde diş etleri hassas olarak, beyaz şişlikler halinde diş eti sivilcesi oluşturabilir. Ağız içinde ki hijyeninize dikkat ederek bunun önüne geçebilirsiniz.
 • Pamukçuklar
  Yeni doğan bebeklerde çok sık görülse de yetişkinlerde de görülen pamukçuk, diş eti rahatsızlığı, asitli içeceklerin tüketilmesi, diş etinde beyaz sivilceler halinde beyaz kabarcık olarak kendini gösterir. Çoğu zaman ağrıya da sebebiyet verebilir.
 • Özellikle
  Çok fazla şekerli gıdaların tüketimi pamukçuğu daha da fazla gösteren bir durumdur. Karbonatlı su ya da tuzlu su bilinen en etkili çözümlerdendir.

Diş Etinde Sivilce Oluşması Tedavi Yöntemleri

Diş ipi kullanımı ve diş etlerine yapılan gargara kullanımı uzun süreli hijyen sağlayarak diş etlerindeki sivilce oluşumunu engelleyecektir. Başta sarımsak olmak üzere birçok bitkisel yöntem kullanılarak diş etinde oluşan sivilcelere engel olunabilir. Sarımsak doğal antibiyotik olarak bilinir. Sarımsağı dilimleyerek o bölgede kullanabilirsiniz.

Tuzlu su:
Mikropların yok edilmesine yardım ederek, dişteki beyazlıkları giderir. Her gün suyla uygulanarak bölgenin ağrısını da hafifletir. Zerdeçal diş etlerinde bulunan apselerin geçmesine yardımcı olur. Şişmeyi, iltihabı ve ağrıyı geçirir. Toz zerdeçalı su ile karıştırıp, ağızda beş dakika bekleterek, her gün uygulamanız mümkün.

Önemli Not:
Verdiğimiz bilgilere rağmen, Doktorunuza başvurarak tedavi görmenizi tavsiye ederiz. Sağlıklı gülüşler için Doktorunuza başvurmayı unutmayın 🙂

Bir cevap yazın