Vizesiz Gidilebilen Tropik Adalar

Vizesiz Gidilebilen Tropik Adalar Türkiye'ye en yakin vizesiz gidilen ülkeler vizesiz adalar vizesiz yunan adaları dünyadaki adalar listesi tatil adaları en iyi adalar ada isimleri listesi Vizesiz Gidilebilecek dünyanın en güzel adaları

Vizesiz Gidilebilen Tropik Adalar

Vizesiz gidilebilen tropik adalar içerisinde Maldiv Adaları, Seyşeller Adaları, Mauritius Adası, Koh Samui Adası, Zanzibar Adası, Phuket Adası, Filipinler Adaları, Barbados Adası, Jamaika Adaları, Dominik Adası ve Tayland Adaları yer almaktadır.

Vizesiz Gidilebilen Tropik Adalar Türkiye'ye en yakin vizesiz gidilen ülkeler vizesiz adalar vizesiz yunan adaları dünyadaki adalar listesi tatil adaları en iyi adalar ada isimleri listesi  Vizesiz Gidilebilecek dünyanın en güzel adaları
Vizesiz Gidilebilen Tropik Adalar

Vizesiz Gidilebilen Dominik Cumhuriyeti:
Adeta bir cennet olarak nitelendirilen Dominik Cumhuriyeti, vizesiz gezilebilecek tropik adalardan biridir. Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerde Hispanyola Adası’nda yer almaktadır ve Dominik’te her ilçe, belde, kasaba ve il denize çıkmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti’nin En Büyük Özelliği:
Ünlü kâşif Kristof Kolomb’un Amerika kıtası keşfi sırasında ilk ayak bastığı yer olmasıdır. Dominik’i gezmek isteyenlerin özellikle Haziran ile Eylül ayları arasında yerli halkın dahi dışarı çıkmamasına sebebiyet veren kasırgalar çıkmakta olduğu için bu tarihler dışında ziyaret edilmelidir. Dominik’te PuertoPlata, Santo Domingo, Punta Cana, Samana, La Vega ve Cabarete gibi gezilecek yerler bulunmaktadır.

Vizesiz Gidilebilen Barbados:
Barbados, Karayipler’in İngiliz adası lakabına sahiptir. Barbados’un köklü olduğu kadar zengin bir tarihi bulunmaktadır.

Ayrıca:
Aralıksız gece hayatına sahip olan Barbados, ziyaretçilerinin sıkılmasına imkan vermemektedir. Barbados’ta görülmesi gereken yerler arasında ise SunburyPlantation House, Miami Beach, Nidhelsrael Müzesi, Parlamento Binaları, GrarmeHall Natre Sanctuary, Barbados Wildlife Reserve, AccraBeach ve Hunte’s Gardens yer almaktadır.

Vizesiz Gidilebilen Seyşel Adaları:
Seyşel Adaları, Seyşeller olarak da bilinmektedir ve Hint Okyanusu’nda yer almakta olan pek çok adacıktan meydana gelmektedir. Seyşel Adaları, turkuazdan camgöbeğine kadar mavinin her tonunu, altın sarısı ve beyaz ile eşsiz bir uyum içerisinde ziyaretçilerine sunmaktadır. Palmiyelerin adaların her yerinde bulunduğu Seyşel Aadları’nda bisiklet kiralanarak ya da araç kiralanarak istenilen noktaya ulaşım sağlanabilir.

Ayrıca:
Seyşeller, sörf ve dalış gibi su sporları açısından da son derece elverişli sahillere sahiptir.

Vizesiz Gidilebilen Tropik Cennet Mauritius:
Salaşlığın cazibesi ile lüksü bir arada yaşamak isteyenlerin en çok tercih ettiği Mauritius Adası, her yaştan ve her zevkten insana hitap etmektedir. Mauritius Adası’nın merkezinde konumlanmış olan ve küçük bir kasaba olan Quatre Bornes’ta adaya ve ada kültürüne özgü hediyelik eşyaların yanı sıra kıyafetler de bulmak mümkündür.

Bir cevap yazın