WordPress Sitesi Ana Sayfa Düzenleme Eklentileri

Wordpress Sitesi

WordPress Sitesi Ana Sayfa Düzenleme Eklentileri

WordPress Sitesi… Bugün siz değerli okurlarımıza bu içeriğimiz içerisinde WordPress Sitesi anasayfa düzenleme enlentileri özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. WordPress sitelerinin anasayfasını düzenleme açısından kullanılmak için bekleyen çok sayıda görsel araç bulunmaktadır. Sizlere bu yazımız içerisinde bu araçlar içerisinden…

Wordpress Sitesi
WordPress Sitesi

IG PageBuilder:
Adlı eklenti ile nasıl bir sitenin anasayfa ya da sabit sayfası üzerinde düzenlemeler gerçekleştirebiliriz ve bu uygulamanın özelliklerinden biraz değinmek istiyorum. Bu eklentiden faydalanabilmek için önce bu aracın kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kurmuş olduğunuz yönetici sayfası içerisinde sayfalar sekmesinde yeni ekle dediğiniz takdirde karşınıza çıkan PageBuilder butonu ile karşılaşacaksınız. Sayfanızı görsel olarak hazırlamak için buraya tıklamanız gerekmektedir.

IG PageBuilder WordPress:
Anasayfa Düzenleme Eklenti Özellikleri
Wordpress Sitesi anasayfa düzenleme eklenti özellikleri içeriğimiz içerisinde bugün sizlere bu uygulama için kullanılabilecek olan araç hakkında bilgilendirme yapacağız. Bu uygulama ile sitenizin ana sayfası üzerinde…

Video Resim Galerisi:
istediğiniz herhangi bir yazı ya da tablo ekleme gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama içerisinde bulunan

Standart Element:
Sekmesine tıklayarak karşınıza çıkan menü içerisinde web sitenize önceden eklemiş olduğunuz eklentiler içerisinde istediğinizi kullanabilirsiniz.

Örnek:
vermek gerekirse bir kategori içerisinde yer almakta olan yazıları ana sayfanız üzerine eklemek isterseniz bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde wordpress ana sayfanız üzerinde istediğiniz değişiklikleri meydana getirebilme fırsatınız ortaya çıkacaktır.

Son Aşama:
Wordpress Sitesi ana sayfa düzenleme eklenti özelliklerinden bahsetmekte olduğumuz bu yazı içerisinde son olarak kaydetmiş olduğunuz sayfayı ana sayfanız üzerinde göstermek için okuma ayarları içerisinde bir değişikliğe gitmeniz gerekecektir.

Uygulama:
İçerisinde yer almakta olan Ayarlar sekmesi içerisinde bulunan “okuma” kısmına tıklıyoruz. Burada karşımıza çıkacak olan bölge içerisinde sabit sayfa seçimimizi etkinleştirerek bu kısımda yeni oluşturmuş olduğumuz sayfayı seçeceğiz. Artık bu sayfa içerisinden çıkarak dilemiş olduğunuz ayarları gerçekleştirebileceksiniz. Yapmış olduğunuz değişiklikleri anında ana sayfanız üzerinde görme şansınız bulunmaktadır.

Eklenti:
Eklentiyle ilgili söylemiş olduğumuz gibi buna benzer daha birçok uygulamadan faydalanabilirsiniz. Ama farklı bir uygulama kullanacaksanız o uygulama hakkında da bir araştırma yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın