WordPress’e Tema Nasıl Yüklenir?

Wordpress’e Tema Nasıl Yüklenir? wordpress zip demodaki gibi nasıl kurulur? cpanel Wp yükleme ve düzenleme resimli anlatım tema nasıl yapılır indirilen tema nasıl kurulur takip ettiğiniz bağlantının süresi doldu tema satın al Giriş İndir Yükleme Download
WordPress’e Tema Nasıl Yüklenir?

WordPress’e Tema … WordPress kullanılarak yapılacak web siteleri genellikle kurulum yapacak kişinin kafasındaki düşünceyle alakalıdır. Bir web sitesinin de en önemli bölümü kullanıcı ara yüzü olarak da adlandırılan temadır.

Wordpress’e Tema Nasıl Yüklenir? wordpress zip demodaki gibi nasıl kurulur? cpanel Wp yükleme ve düzenleme resimli anlatım tema nasıl yapılır indirilen tema nasıl kurulur takip ettiğiniz bağlantının süresi doldu tema satın al Giriş İndir Yükleme Download
WordPress’e Tema

Wp Tema:
Kullanıcı ara yüzü veya front-end diye ifade edilen kısım, web sitesindeki ziyaretçiler için kullanılabilirliği ve siteyi ziyaret edenlerin içeriğe en kolay, en hızlı ve en zahmetsiz şekilde ulaşması açısından önem arz etmektedir.

WordPress’e Tema:
Yüklemek için önce WordPress Yönetici Ekranına giriş yapılır ve sol tarafta yer alan Görünüm menüsünden Temalar seçeneğine tıklanır. Sayfamızın üstünde yer alan Yeni Ekle butonu sayesinde WordPress’e ait olan mağazadan binlerce ücretsiz alternatife sahip olma imkanı yakalanabilmektedir.

Bir Sonraki Sayfada Ayrıca:
Wordpress’in kendi temaları içerisinde site sahibinin kullanacağı temaya uygun düşen bir anahtar kelime var ise sağ üst köşeden arama yaparak bu kelimelere ulaşmak mümkündür. Burada aramanın İngilizce yapılmasında fayda vardır. Örneğin; music, soccer, movies, flowers vb…

Bunu Gerçekleştirmek:
İçin önce mouse ile Kur butonu aktif hale getirilir. Bu buton aktif olduğunda Kur butonunun üzerine tıklanır. Bu işlemden sonra ekranda birkaç saniye süresince ‘Yükleniyor…’ bilgisi yer alacaktır. Yapılan işlemden emin olmak için ekranın aşağısında yer alan görüntü takip edilebilir.

Yüklenme İşlemi:
Tamamıyla sona erdikten sonra butonun adı kendiliğinden etkinleştir olarak değişecektir. Bu buton ile yüklemesi sağlanan temanın yayına girmeden önceki son adımı görülmektedir. Yüklenilen tema aktif hale geldikten sonra ise artık WordPress yepyeni yüzü ile kullanıcıların hizmetine hazır hale gelmiş demektir.

Ancak unutmamak gerekir ki:
Her temanın ara yüzü, deneme içerik yüklemesi, tema ayarları birden fazla opsiyon ve özellik bulundurabilir. Bu temalar, temayı yapan site sahibinin ya da kurumun üretimleri sonucunda meydana gelen özelliklerden olup bütün temalarda aynı özelliği taşımamaktadır.

Bunların Yanında:
Wordpress’e yüklenilen ve kullanılan temaların haricinde üçüncü parti WordPress eklentilerini kullanmak, temayı olumsuz yönde etkileyebilme ihtimaline olanak sağlayabilir. Bunun önüne geçilebilmek için yardım sayfasından destek alınabilir. Üçüncü parti WordPress eklentilerine de yeni kurmuş olunan temanın ardından ihtiyaç duyulmaktadır.

Bir cevap yazın